ଖେଳ ଖବର

ଆଇପିଏଲ ଛାଡି ପାକିସ୍ତାନ ଯିବେ ନାହିଁ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଖେଳାଳି – Kalinga News


ମୁମ୍ବାଇ: ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ର ୧୭ତମ ସିଜିନ୍ ଜାରି ରହିଛି | ତେବେ ଏହାରି ଭିତରେ ପାକିସ୍ତାନ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ୫ଟି ଟି -୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯିବ। ୧୮ ଏପ୍ରିଲରୁ ଏହା ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ଯଦିଓ ପାକିସ୍ତାନର ଖେଳାଳିମାନେ ଆଇପିଏଲରେ ଖେଳନ୍ତି ନାହିଁ, ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଅନେକ ଖେଳାଳି ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ପାଇଁ ଖେଳୁଛନ୍ତି | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ର ପ୍ରସ୍ତୁତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଖେଳାଳିମାନେ ଆଇପିଏଲ ଛାଡି ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜରେ ଖେଳିବେ କି ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି। ତେବେ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୪ରେ ଖେଳୁଥିବା ୯ ଜଣ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଖେଳାଳି ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜରେ ଭାଗ ନେବାକୁ ମନା କରିଦେଇଛନ୍ତି। ନିକଟରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ୫ଟି ଟି -୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ଖେଳାଳି ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି |

ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଖେଳାଳି ମାଇକେଲ ବ୍ରେସୱେଲ ଏହି ସିରିଜରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଅଧିନାୟକ ହେବେ। କେନ୍ ୱିଲିୟମସନ (ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟନ୍ସ ), ଟ୍ରେଣ୍ଟ ବୋଲ୍ଟ (ଆରଆର), ଡେଭନ୍ କନୱେ (ସିଏସକେ), ଲକି ଫର୍ଗୁସନ୍ (ଆରସିବି), ମ୍ୟାଟ୍ ହେନେରୀ (ଏଲଏସଜି), ଡାରିଲ୍ ମିଚେଲ (ସିଏସକେ), ଗ୍ଲେନ୍ ଫିଲିପ୍ସ (ଏସଆରଏଚ), ରାଚିନ୍ ରବିନ୍ଦ୍ର (ସିଏସକେ), ମିଚେଲ ସାଣ୍ଟନର୍ (ସିଏସକେ) ବର୍ତ୍ତମାନ ଖେଳୁଛନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଏହି ସମସ୍ତ ୯ ଖେଳାଳି ଆଗାମୀ ସିରିଜରୁ ସେମାନଙ୍କ ନାମ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରି ନେଇଛନ୍ତି | ଦଶମ ନାମ ଟିମ ସାଉଦିଙ୍କର ରହିଛି, ଯିଏ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଇପିଏଲରେ ଖେଳୁନାହାଁନ୍ତି କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜରୁ ମଧ୍ୟ ବିଶ୍ରାମ ଦିଆଯାଇଛି। ଏଥିମଧ୍ୟରୁ ଡେଭନ୍ କନୱେ ଆହତ କାରଣରୁ ଆଇପିଏଲର ବର୍ତ୍ତମାନର ସିଜିନ୍ରୁ ବାହାରେ ଅଛନ୍ତି। ୨୦୨୪ ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ଦଳ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଗସ୍ତ କରିଥିଲେ ଯେଉଁଠାରେ ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ୫ଟି ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯାଇଥିଲା। ଶାହିନ୍ ଆଫ୍ରିଦିଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଏହା ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରଥମ ଟି -୨୦ ସିରିଜ୍ ଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ଦଳ ୪-୧ରେ ହାରି ଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୀମିତ ଓଭର ଫର୍ମାଟରେ ଦଳର ଅଧିନାୟକତ୍ବ ପୁନର୍ବାର ବାବର ଆଜାମଙ୍କ ହାତକୁ ଆସିଛି।




Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button