ରାଜନୀତି

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ-ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧି ‘ଚାଏ ପେ ଚର୍ଚ୍ଚା’ – Kalinga News


ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଶନିବାର ଥିଲା  ବଜେଟ ଅଧିବେଶନର ଶେଷ ଦିନ । ଏହା ସହିତ ଏହା ମଧ୍ୟ ଥିଲା ୧୭ଶ ଲୋକସଭାର ଶେଷ ଦିନ । ଆଗକୁ ରହିଛି ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ, ତାପରେ ୧୮ଶ ଲୋକସଭା ଗଠନ ହେବ ।

ଆଜି ଶେଷ ଦିନରେ ଶାସକ ଓ ବିରୋଧ ଦଳ ନିଜ ନିଜ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ରାଜନୈତିକ ତିକ୍ତତାକୁ ଭୁଲି ବାଚସ୍ପତି ଓମ ବିରଲାଙ୍କ କକ୍ଷରେ ଏକାଠି ହୋଇଥିଲେ ଓ ଚା ପିଇଥିଲେ । ତେବେ ଏହି ଅବସରରେ ପରସ୍ପରକୁ ସାକ୍ଷାତ କରିଥିଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଓ କଂଗ୍ରେସ ନେତ୍ରୀ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧି । ଏହା ଏକ ସୌଜନ୍ୟମୂଳକ ସାକ୍ଷାତ ହୋଇଥିଲେ ବି ଏହି ହାଇପ୍ରୋଫାଇଲ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ନେଇ ରାଜନୈତିକ ମହଲରେ ବେଶ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । ଏହି ବୈଠକରେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ଏବଂ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂହ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଆଜି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଗୃହରେ ନିଜ ବିଦାୟୀ ବକ୍ତବ୍ୟ ରଖି ୧୭ଶ ଲୋକସଭାରେ ତାଙ୍କ ସରକାରଙ୍କ ସଫଳତା କୁ ଗଣନା କରିଛନ୍ତି । ଏହି ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ଦେଶରେ ସଂସ୍କାର, ପ୍ରଦର୍ଶନ ଏବଂ ପରିବର୍ତ୍ତନ ବିଷୟରେ ଥିଲା। ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ବିରଳ ଯେ ଉଭୟ ସଂସ୍କାର ଏବଂ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଅଛି ଏବଂ ଆମେ ଆମ ଆଖି ସାମ୍ନାରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦେଖିପାରିବା । ସପ୍ତଦଶ ଲୋକସଭା ମାଧ୍ୟମରେ ଦେଶ ଏହା ଅନୁଭବ କରୁଛି ଏବଂ ମୁଁ ଦୃଢ଼ ଭାବରେ ବିଶ୍ୱାସ କରେ ଯେ ଦେଶ ସପ୍ତଦଶ ଲୋକସଭାକୁ ଆଶୀର୍ବାଦ ଜାରି ରଖିବ । ‘

 




Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button