ରାଜନୀତି

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଯିବା ସମୟରେ, ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ କିଛି ଏପରି କଲେ, ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ – Kalinga News

[ad_1]

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସୋମବାର ୧୮ ତମ ଲୋକସଭାର ସଂସଦ ଅଧିବେଶନର ପ୍ରଥମ ଦିନ ଥିଲା। ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ସମେତ ବହୁ ନେତା ଲୋକସଭା ସାଂସଦ ଭାବରେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ଯେତେବେଳେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଶପଥ ନେବାକୁ ଯାଉଥିଲେ, ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏପରି କିଛି କରିଥିଲେ ଯାହା ସମସ୍ତଙ୍କର ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷିତ କରିଥିଲା। ସଭିଙ୍କର ନଜର ରାହୁଲଙ୍କ ଉପରେ ପଡିଥିଲା।

ବାସ୍ତବରେ, ଯେତେବେଳେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଡାଏସ୍ ଉପରକୁ ଯାଉଥିଲେ, ବିରୋଧୀ ଶିବିରରେ ବସିଥିବା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ତାଙ୍କୁ ସମ୍ବିଧାନର ଏକ କପି ଦେଖାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। କଂଗ୍ରେସ ନିଜ ଟୁଇଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ ସଂସଦ ଭିତରର ଏକ ୮ ସେକେଣ୍ଡର ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ସେୟାର କରିଛି।  ଏହି ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି।

ଯେଉଁଥିରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ ରେଡ ସର୍କଲରେ ଏବଂ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ନୀଳ ସର୍କଲରେ ହାଇଲାଇଟ୍ କରାଯାଇଛି। ଭିଡିଓରେ ଏହା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି ଯେ ଯେତେବେଳେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଶପଥ ନେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି, ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସମେତ ବିରୋଧୀ ଶିବିରରେ ବସିଥିବା ସାଂସଦମାନେ ତାଙ୍କୁ ସମ୍ବିଧାନର ଏକ କପି ଦେଖାଉଛନ୍ତି। ଏହି ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିବାବେଳେ କଂଗ୍ରେସ ଲେଖିଛି, ଜୟନାୟକ ରାହୁଲ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ସମ୍ବିଧାନ ଦେଖାଇଛନ୍ତି।

ଯେତେବେଳେ ଅମିତ ଶାହା ମଧ୍ୟ ଶପଥ ନେବାକୁ ଯାଉଥିଲେ, ସେହି ସମୟରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ସମାନ ଢଙ୍ଗରେ ସମ୍ବିଧାନର ଏକ କପି ଦେଖାଇଥିଲେ। କେବଳ ସଂସଦ ଭିତରେ ନୁହେଁ, ସଂସଦ ବାହାରେ ମଧ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ସହିତ ଡିଏମକେ, ଟିଏମସି ଏବଂ ଅନ୍ୟ କେତେକ ବିରୋଧୀ ଦଳର ସାଂସଦ ସଂସଦ ପରିସରରେ ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଇଥିଲେ। ସେମାନେ ‘ଆମେ ସମ୍ବିଧାନର ସୁରକ୍ଷା କରିବୁ’ ଏବଂ ‘ଏକଛତ୍ରବାଦୀ ଶାସନ କାମ କରିବ ନାହିଁ’ ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଇଥିଲେ।

କଂଗ୍ରେସ ସଂଗଠନର ମହାସଚିବ କେ.ସି ଭେନୁଗୋପାଲ ବିରୋଧୀ ସାଂସଦଙ୍କ ସ୍ଲୋଗାନର ଭିଡିଓ ସେୟାର କରି ଏହାକୁ ଏକ୍ସ ରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ଭିଡିଓ ପୋଷ୍ଟ କରି ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଆମେ ଗଣତନ୍ତ୍ରର ଜଗୁଆଳୀ। ସମ୍ବିଧାନର ସୁରକ୍ଷା ଏବଂ ସମର୍ଥନ ପାଇଁ ଆମେ ପ୍ରତିବଦ୍ଧ। ଅନ୍ୟାୟ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଲଢ଼ିବା ପାଇଁ ଆମେ ଏକଜୁଟ ହୋଇଛୁ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଇଣ୍ଡିଆ ମେଣ୍ଟ ଜାତିର ପିତା ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ଗ୍ରହଣ କରୁଛି ଏବଂ ଲୋକଙ୍କ ସମସ୍ୟା, ଆହ୍ବାନ, ଆଶା ଏବଂ ଆକାଂକ୍ଷାକୁ ସ୍ୱର ଦେବା ପାଇଁ ନୂତନ ପ୍ରୟାସ କରୁଛି। ସଂସଦରେ ଏବଂ ସରକାରଙ୍କୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମିନିଟ୍ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖିବା ପାଇଁ ଆମେ ୧୮ ତମ ଲୋକସଭାକୁ ନିଷ୍ଠାର ସହିତ ପ୍ରବେଶ କରୁଛୁ।[ad_2]

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button