ରାଜନୀତି

ମୁଁ ରାସ୍ତାରେ ଝାଡୁ ଲଗାଇବି କି? ଖରାପ ଜନ ସୁବିଧା ନେଇ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ତାଗିଦ୍ କଲେ ମମତା – Kalinga News

[ad_1]

କୋଲକାତା: ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ରାଜ୍ୟରେ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ସୁବିଧାରେ ଅଭାବ ନେଇ ବିଧାୟକ, ଅମଲାତନ୍ତ୍ର ଏବଂ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ତାଗିଦ୍ କରିଛନ୍ତି। ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ପ୍ରାୟ ସବୁ ସ୍ଥାନରେ ନାଗରିକ ସୁବିଧା ଖରାପ ହୋଇଯାଇଥିବା ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସମସ୍ତ ମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଧାୟକ ଏବଂ ଅମଲାତନ୍ତ୍ରଙ୍କୁ ପଚାରିଥିଲେ, ଆପଣମାନେ ଆଶା କରୁଛନ୍ତି କି ମୁଁ ରାଜ୍ୟର ରାସ୍ତା ସଫା କରିବି? ମୁଁ ରାସ୍ତାରେ ଝାଡୁ ଦେବି କି?

ବିଭିନ୍ନ ନାଗରିକ ସଂସ୍ଥାର କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତାକୁ ସମୀକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସଚିବାଳୟରେ ଏକ ବୈଠକ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା। ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନିଜ ଅଞ୍ଚଳରେ ଜନ ସାଧାରଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଜଣେ ମନ୍ତ୍ରୀ, ପୂର୍ବତନ ମେୟର ଏବଂ କିଛି ଅମଲାତନ୍ତ୍ରଙ୍କୁ ତାଗିଦ୍ କରିଥିଲେ।

ଏହି ସମୟରେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ କହିଥିଲେ, ମୋତେ ବର୍ତ୍ତମାନ ରାସ୍ତାକୁ ସଫା କରିବାକୁ ଓହ୍ଲାଇବାକୁ ପଡ଼ିବ କି? ଆପଣଙ୍କୁ କେବଳ ଆକାଶ ଆଡକୁ ନୁହେଁ ବରଂ ତଳକୁ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ପଡିବ। ରାସ୍ତା ଏବଂ ଷ୍ଟ୍ରିଟ୍ ଲାଇଟ୍ ସ୍ଥିତିକୁ କେହି ଧ୍ୟାନ ଦେଉନାହାନ୍ତି। ଉଭୟ ପୋଲିସ ଏବଂ ନାଗରିକ ପ୍ରଶାସନ କିଛି କରୁନାହାନ୍ତି।

ଟିଏମ୍‌ସି ସୁପ୍ରିମୋ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି,ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଏକ ଦଳ ଦ୍ୱାରା ସମୀକ୍ଷା କରାଯିବ। ଏହି ଦଳରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ବିଭାଗର ଅଧିକାରୀ, ଅତିରିକ୍ତ ପୋଲିସ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ (ଆଇନ ଏବଂ ଅର୍ଡର), ଅତିରିକ୍ତ ପୋଲିସ କମିଶନର, ସିଆଇଡି ଅଧିକାରୀ ଏବଂ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସାମିଲ ହେବେ।[ad_2]

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button