ରାଜନୀତି

ଇଡି ଡାକରା ପରେ ବି ପହଞ୍ଚି ନପାରନ୍ତି କେଜ୍ରିୱାଲ୍‌‌; ଗୋଆ ଯିବା ପାଇଁ ରହିଛି ଯୋଜନା – Kalinga News


ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦିଲ୍ଲୀର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ (ଇଡି) ଚତୁର୍ଥ ସମନ ଜାରି କରି ଆଜି ପହଞ୍ଚିବାକୁ କହିଥିଲା। ହେଲେ ଅରବିନ୍ଦ ଅନୁପସ୍ଥିତ ରହିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ଦିଲ୍ଳୀ ଅବକାରୀ ନୀତିରେ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗରେ ଇଡି ତାଙ୍କୁ ସମନ ଜାରି କରିଥିଲା।

ସୂଚନା ରହିଛି ଯେ ଆଜି ରାତି ୧୨ଟାରେ ଜାତୀୟ ରାଜଧାନୀରେ ଏକ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବା ପରେ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ପଞ୍ଜାବର ସିଏମ ଭଗବନ୍ତ ମନଙ୍କ ସହ  ତିନି ଦିନିଆ ଗୋଆ ଯାତ୍ରା କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ଆଗାମୀ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଗୋଆ ଗସ୍ତ ରଣନୀତି ଅନୁଯାୟୀ ଯୋଜନା କରାଯାଇଛି, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଦଳର କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ହେବା ସହ ଏକ ସାଧାରଣ ସମାବେଶକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି।

ଯେତେବେଳେ ଇଡିର ୪ର୍ଥ ଡାକରା ବିଷୟରେ ତାଙ୍କୁ ପଚରାଗଲା, ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଆଇନ ଅନୁଯାୟୀ ଯାହା କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ତାହା ସେ କରିବେ। ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ରଖି ଅନୁସନ୍ଧାନକାରୀ ଏଜେନ୍ସି ସମନ ବେଆଇନ ଭାବେ ଜାରି କରିଛି, ଯେଉଁଥିରେ କି ରାଜନୈତିକ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଲୁଚି ରହିଛି ବୋଲି ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି କେଜ୍ରିୱାଲ୍‌।

ସେ ଆହୁରି ବି କହିଛନ୍ତି, ‘‘ ମୁଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଆଇନଗତ ସମନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି। ଅବଶ୍ୟ, ଏହି ଇଡି ଡାକରା ମଧ୍ୟ ପୂର୍ବ ପରି ବେଆଇନ ଏବଂ ରାଜନୈତିକ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ପ୍ରଣୋଦିତ। ଏହି ସମନ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରାଯିବା ଉଚିତ୍। ମୁଁ ସଚ୍ଚୋଟତା ଏବଂ ସ୍ୱଚ୍ଛତା ସହିତ ମୋର ଜୀବନ ଅତିବାହିତ କରିଛି। ମୋର ଲୁଚାଇବାକୁ କିଛି ନାହିଁ।’‘




Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button