ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ

ଆପଣ ଗ୍ରୀନ୍ ଟି ପିଉଛନ୍ତି କି? ତେବେ ଜାଣି ରଖନ୍ତୁ ଏହାର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟଗତ ଫାଇଦା – Kalinga News



ଭୁବନେଶ୍ଵର: ଦୈନନ୍ଦିନ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟଗତ ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ଆମେ ସମସ୍ତେ ଚିନ୍ତିତ। ସମସ୍ତେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ବେଶ ସଚେତନ ରହିଛୁ। ବଢୁଥିବା ମେଦବହୁଳତା ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇବା ପାଇଁ ଲୋକମାନେ ପ୍ରାୟତଃ ଗ୍ରୀନ୍ ଟି ପିଇବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଗ୍ରୀନ୍ ଟିରୁ ଆମକୁ କ’ଣ ଲାଭ ମିଳେ…

ଗ୍ରୀନ୍ ଟିରେ ଅନେକ ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ଅଛି, ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଭିତରୁ ସତେଜ ଅନୁଭବ କରାଇଥାଏ। ତେଣୁ ଆପଣ ପ୍ରାୟତଃ ଲୋକମାନଙ୍କଠାରୁ ଶୁଣିଥିବେ ଯେ ସକାଳେ ଗ୍ରୀନଟି ଖାଇବା ଲାଭଦାୟକ। ଗ୍ରୀନ୍ ଟି ପିଇ ଆମେ ଦୈନନ୍ଦିନ ସଂକ୍ରମଣ ଏବଂ ଯେକୌଣସି ପ୍ରକାର ସାଧାରଣ ରୋଗରୁ ଦୂରେଇ ରହିଥାଉ। ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ଗ୍ରୀନ୍ ଟି ସିଧାସଳଖ ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ ନାହିଁ, ବରଂ ଏହା ଓଜନ ହ୍ରାସ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରେ। ଯଦି ଆପଣ ଚାହାଁନ୍ତି, ଆପଣ ଘରେ ମଧ୍ୟ ସହଜରେ ଗ୍ରୀନ୍ ଟି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିପାରିବେ। ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ସୂର୍ଯ୍ୟକିରଣରେ ମେଣ୍ଟ, ବେସନ ଏବଂ ଲେମ୍ବୁ ପତ୍ର ଶୁଖିବାକୁ ପଡିବ। ଏହା ପରେ, ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଚାହାଁନ୍ତି, ଏହି ମିଶ୍ରଣର ଏକ ଚାମଚକୁ ଗରମ ପାଣିରେ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ଫୁଟାନ୍ତୁ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ଜଳର ରଙ୍ଗ ବଦଳିଯାଏ, ଏହାକୁ ଫିଲ୍ଟର୍ କରି ଗରମ ପିଅନ୍ତୁ।




Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button